امور دانشجویان شاهد و ایثارگر- اخبار و اطلاعیه ها
پیام رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال 1391

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها

متن پیام رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران به مناسبت آغاز سال 1391

  بسم الله الرّحمن الرّحیم

 

  اساتید بزرگوار ، دانشجویان عزیز و کارکنان شریف

  بهار با طراوت، که نمادی از تجلّی اراده الهی در رویش دوباره طبیعت و دگرگونی آفرینش است، بار دیگر از راه رسید و شوق استقبال از نوروز با صفا، که نویدبخش بازگشت آدمی به فطرت پاک خدایی و پذیرش ولایت اولیاء الله است را در دل ایرانی مسلمان زنده کرد.

  اینجانب وظیفه خود می دانم فرارسیدن سال نو را به عموم دانشگاهیان علم و صنعت ایران تبریک عرض نمایم.

  هرچند سبزی و خرّمی ایام و عطر گلهای بهاری ، فضای دانشگاه زیبای ما را مملو از شادابی و سرور کرده است اما این قلبهای پاک و نورانی و صفای دل و جان اساتید بزرگوار ، دانشجویان عزیز و کارکنان شریف دانشگاه است که روشنی بخش این محیط علمی و صفا بخش این گلستان زیبا و فرح افزاست.

  دانشگاه علم و صنعت ایران با توکل بر خدا و تلاش خستگی ناپذیر این سرمایه گرانبها توانست، در سال1390دستاوردهای ارزشمندی را برای جامعه علمی کشور و نظام اسلامی به ارمغان بیاورد و علاوه بر انجام مأموریتهای خود در تربیت پژوهشگرانی کار آفرین، خلاق ، مؤمن و وفادار به آرمانهای انقلاب اسلامی ، نقش برجسته ای در عرصه های مختلف تولید علم و فناوری ایفا نماید.

  جهت گیری فعالیتهای علمی- پژوهشی در گسترش مرزهای دانش، موجب ارتقای رتبه علمی دانشگاه و دستیابی به جایگاه برجسته در میان دانشگاههای کشور گردید.

  همچنین، ورود دانشگاه به عرصه های جدید فناوری از جمله ، طراحی ، ساخت و پرتاب موفقیت آمیز "ماهواره نوید علم و صنعت ایران" با فناوری کاملا بومی و به دست دانشمندان جوان و متعهد مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه ، موقعیتی کم نظیر از توانمندی های دانشگاه را در توسعه فناوری به نمایش درآورد که می تواند زمینه ساز تحولات زیادی در روابط و تعاملات دانشگاه با مراکز مهم تحقیقاتی و صنعتی در داخل و خارج کشور و پذیرش مأموریتهای تحقیقاتی بزرگ گردد.

  اعلام سال 1391 به نام " سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) فرصتی استثنایی و تاریخی برای جامعه علمی کشور به ویژه دانشگاه علم و صنعت ایران فراهم کرده است تا با تلاش مضاعف در عرصه های مختلف فناوری، زمینه ساز تحولات ژرف در مدیریت مراکز صنعتی ، توسعه منابع انسانی و ارتقای کیفیت و بهره وری عوامل تولید و ارائه فناوری های نوین به جامعه صنعتی کشور باشد.

  هر چند مدیریت دانشگاه درسال 1390 چالشهای جدیدی را نیز تجربه کرد، اما اطمینان از توانمندی­های موجود ازجمله اساتید دلسوز و با انگیزه ، دانشجویان مستعد و پرتلاش و کارکنان خدوم از یک سو و افزایش سطح اعتماد ، توجه و مطالبات مسوولین نظام و آموزش عالی کشور و جامعه علمی نسبت به این دانشگاه از دیگر سو ، شرایط مطلوبی را برای رشد و توسعه دانشگاه در ابعاد گوناگون فراهم ساخته و آینده ای روشن و امیدوار کننده را برای این مرکز بزرگ علمی به دنبال خواهد داشت. انشاالله

  توفیق روز افزون همگان را در خدمتگزاری به نظام اسلامی از درگاه خداوند منان مسألت دارم.

 

  محمد سعید جبل عاملی

  رییس دانشگاه

  بهار 1391

   

نشانی مطلب در وبگاه امور دانشجویان شاهد و ایثارگر:
http://idea.iust.ac.ir/find-5.153.23962.fa.html
برگشت به اصل مطلب